MEDİT

Sema Ayini ve Tasavvuf Eserleri Konserleri

4 Ekim 2017 Çarşamba 19.30 İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu ( Sema Ayini)
 
27 Ekim 2017 Cuma 19.30 İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu ( Tasavvuf Eserleri Konseri)

YER: Yenikapı Mevlevihanesi

Not: Programımız halka açık ve ücretsizdir. Rezervasyon istenmemektedir.
İletişim: Murat Gemici 0212 521 81 00 / 2033

.

2017-2018 Medeniyet Araştırmaları Programına Kabul Edilen Öğrenci Listesi (T.C Vatandaşı)

Yüksek Lisans

Sıra No Ad Soyad Sonuç
1 Ahmet Tarık Çaşkurlu BAŞARILI
2 Abdullah Dursun BAŞARILI
3 Hamide Coşkun BAŞARILI
4 Osman Doğan BAŞARILI
5 Mustafa Doğan BAŞARILI
6 Goncagül Şahin Kaya BAŞARILI
7 Tuğba Ece Eralp BAŞARILI
8 Sümeyye Eryılmaz BAŞARILI
9 Alican Koyuncu BAŞARILI
10 İlkay Emre Gülenç BAŞARILI
11 Selçuk Erdem Tama BAŞARILI
12 Muhammed Sefa Kürk YEDEK
13 Enise Aktaş YEDEK
14 Şeyma Gül Durmuş YEDEK

 

Doktora

Sıra No Ad Soyad Sonuç
1 Evren Erceylan Belkız BAŞARILI
2 Seda Özalkan BAŞARILI
3 Muhammed Cüneyd Özpilavcı BAŞARILI
4 İhsan Altıntaş BAŞARILI
5 İbrahim Halil Elkoca BAŞARILI

2017-2018 Medeniyet Araştırmaları Programına Kabul Edilen Öğrenci Listesi (Uluslararası Öğrenciler)

MASTER

Sıra İsim Soyisim Sonuç
1 Noorudeen PATTASSERİ Başarılı
2 Navid CHİZARİ Başarılı
3 Aisha GARAEVA Başarılı
4 Mohammad HOSSAIN Başarılı
5 Aruuke URAN KYZY Başarılı
6 Zakaria EL HOUBBA Başarılı
7 Snyya TAHA Başarılı
8 Fatemah MASHAEL Başarılı
9 Rajeev KUMAR Başarılı
10 Fatih Bahadir KAYA Başarılı
11 Esma Latic Başarılı
12 Fatema GHALY Yedek
13 Ala’ OBEİDAT Yedek
14 Nadia SİDDİQUE-NARDELLA Yedek

DOKTORA

Sıra İsim Soyisim Sonuç
1 Neira OMEROVİC Başarılı
2 Simone Dario NARDELLA Başarılı
3 Abdullah AL MAMUN Başarılı
4 Huthaıfah BUSUULWA Başarılı
5 Hiroaki KAWANİSHİ Başarılı
6 Ayaz ASADOV Başarılı
7 Oriol GUNİ Başarılı
8 Maıwula WUSHOUER Yedek
9 Ahmed ABDELRAHMAN Yedek

Yüksek Lisans ve Doktora Mülakatlarına Katılmaya Hak Kazanan Öğrencilerin Listesi

19 Haziran 2017 Pazartesi

No Doktora Mülakatına Katılacak Öğrenciler Mülakat Saati
1 Ayda BEKTAŞ 10.00 – 10.20
2 Muhammed Cüneyd ÖZPİLAVCI 10.20 – 10.40
3 İbrahim Halil ELKOCA 10.40 – 11.00
4 Seda ÖZALKAN 11.00 – 11.20
5 Evren ERCEYLAN BELKIZ 11.20 – 11.40
6 İhsan Altıntaş 11.40 – 12.00
No Yüksek Lisans Mülakatına Katılacak Öğrenciler Mülakat Saati
1 Ahmet Tarık ÇAŞKURLU 13.00 – 13.20
2 Alican KOYUNCU 13.20 – 13.40
3 Şeyma Gül DURMUŞ 13.40 – 14.00
4 Esma ÇELİK 14.00 – 14.20
5 Sümeyye ERYILMAZ 14.20 – 14.40
6 Mustafa DOĞAN 14.40 – 15.00
7 Muhammed Sefa KÜRK 15.00 – 15.20
8 Osman DOĞAN 15.20 – 15.40
9 Selcuk Erdem TAMA 15.40 – 16.00
10 Hande Meliha İÇAÇAN 16.00 – 16.20

20 Haziran 2017 Salı

No Yüksek Lisans Mülakatına Katılacak Öğrenciler Mülakat Saati
11 Remzi SOYTÜRK 10.00 – 10.20
12 Muaz EKŞİCİ 10.20 – 10.40
13 İlkay Emre GÜLENÇ 10.40 – 11.00
14 Enise AKTAŞ 11.00 – 11.20
15 Abdullah DURSUN 11.20 – 11.40
16 Tuğba Ece ERALP 11.40 – 12.00
17 Hamide COŞKUN 12.00 – 12.20
18 Muhammed Salih SEFİLOĞLU 12.20 – 12.40
19 Goncagül ŞAHİN KAYA 12.40 – 13.00

Yüksek Lisans ve Doktora Yazılı Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler Listesi

14 Haziran Çarşamba günü saat 10.00 ‘da, Enstitümüze başvuru yapan öğrencilerimize yönelik gerçekleştireceğimiz yazılı sınava katılmaya hak kazanan öğrenciler aşağıdaki gibidir.

Yüksek Lisans Yazılı Sınavı Öğrenci Listesi

  • Ahmet Tarık ÇAŞKURLU
  • Burak USLU
  • Hurşit DİNGİL
  • Kübra Nur BAKIR
  • Alican KOYUNCU
  • Şeyma Gül DURMUŞ
  • Esma ÇELİK
  • İbrahim Emre YANIK
  • Sümeyye ERYILMAZ
  • Musa Ahmet SAYLAN
  • Mustafa DOĞAN
  • Vildan TAVUKÇU
  • Muhammed Sefa KÜRK
  • Osman DOĞAN
  • Selcuk Erdem TAMA
  • Hande Meliha İÇAÇAN
  • Remzi SOYTÜRK
  • Muaz EKŞİCİ
  • Beyza BODUROĞLU
  • İlkay Emre GÜLENÇ
  • Enise AKTAŞ
  • Abdullah DURSUN
  • Kader KARACAN
  • Ayşe Perihan KIRKIÇ
  • Zeynep DANIŞ
  • Tuğba Ece ERALP
  • Hamide COŞKUN
  • Musa SARIGÖZ
  • Enes AKDAĞ
  • Muhammed Salih SEFİLOĞLU
  • Goncagül ŞAHİN KAYA
  • Merve Nur KOÇYİĞİT
  • Seyyit Ahmet YILDIZ

Doktora Yazılı Sınavı Öğrenci Listesi

  • Özgür DİKMEN
  • Ayda BEKTAŞ
  • AHMET AYDOĞAN
  • Namık SAÇLI
  • Muhammed Cüneyd ÖZPİLAVCI
  • Aslıhan AMİR NORDİN
  • İbrahim Halil ELKOCA
  • Yasin AKKUŞ
  • Seda ÖZALKAN
  • Süleyman CİHAN
  • Büşra KIRKPINAR
  • Evren Erceylan
  • İhsan Altıntaş

Yüksek Lisans ve Doktora Adayları Mülakata Çağırılacaklar Listesi (Uluslararası Başvurular)

Yüksek Lisans

AD SOYAD ÜLKE
1 NOORUDEEN PATTASSERİ HİNDİSTAN
2 MANAL ALKHATEEB URDUN
3 ISHAQ HAJİ YOUSOUF ETİYOPYA
4 NAVİD CHİZARİ ALMANYA
5 NADİA SİDDİQUE-NARDELLA İNGİLTERE/BİRLEŞİK KRALL
6 AİSHA GARAEVA RUSYA
7 MOHAMMAD HOSSAIN BANGLADEŞ
8 ARUUKE URAN KYZY KIRGIZİSTAN
9 ZAKARİA EL HOUBBA BELÇİKA
10 ELVİNA GÜLVERDİYEVA AZERBAYCAN
11 FATEMA GHALY MISIR
12 SNYYA TAHA FİLİSTİN
13 FATEMAH MASHAEL URDUN
14 YATOUJİ FATMA TUNUS
15 FATİH BAHADİR KAYA ALMANYA
16 RAJEEV KUMAR HİNDİSTAN
17 ALA’ OBEİDAT URDUN
18 KHURRAM SAJJAAD PAKİSTAN

 DOKTORA

FİRST NAME-LAST NAME NATİONALİTY
1 NEİRA OMEROVİC GERMANY
2 SİMONE DARİO NARDELLA ITALY
3 ABDULLAH AL MAMUN BANGLADESH
4 AHMED ABDELRAHMAN EGYPT
5 MAIWULA WUSHOUER CHINA
6 HUTHAIFAH BUSUULWA UGANDA
7 HİROAKİ KAWANİSHİ JAPAN
8 ORİOL GUNİ ALBENIA
9 AYAZ ASADOV AZERBAIJAN
10 MAHIR JIBRIL AHMED ETİYOPYA

Enstitü Sekreterimiz Vahdetin Işık’ın Oxford Yayınlarındaki Makalesi

Enstitü Sekreterimiz Vahdetin Işık’ın Oxford Yayınlarından çıkan “Debates on Civilization in the Muslim World” Kitabında “The Vision of Order and Al Umran as an Explanatory Concept in the Debates on Civilization” Makalesi yayımlandı.

Makalenin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.academia.edu/30732551/The_Vision_of_Order_and_Al-Umran_as_An_Explanatory_Concept_in_the_Debates_on_Civilization.pdf

https://independent.academia.edu/VahdettinI%C5%9EIK